تبلیغات

کانون فرهنگی هنری آیت ا... نورالهدی شهر مود - احادیثی در مورد حجاب و پاکدامنی

کانون فرهنگی هنری آیت ا... نورالهدی شهر مود

سال«اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» گرامی باد

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ کانون فرهنگی هنری آیت ا... نورالهدی شهر مود خوش آمد میگویم ... برای مشاهده کامل مطالب از آرشیو مطالب وبلاگ استفاده کنید تمامی حقوق این وبلاگ متعلق به کانون آیت الله نورالهدی شهر مود می باشد استفاده از مطالب باذکر نام وبلاگ بلامانع است.

                    دختر


1). على (علیه السّلام):
پوشیده و محفوظ داشتن زن مایه آسایش بیشتر و دوام زیبایى اوست .
2). امام صادق (علیه السلام): حجاب زن برای طراوت و زیبایی اش مفیدتر می باشد.
3). رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) از حضرت جبرئیل (علیه السلام) سوال نمود که آیا فرشتگان خنده و گریه دارند؟ جبرئیل فرمود: بله. (یکی از آنجاهایی که فرشتگان می‌خندند) زمانی است که زن بی‌حجابی و بدحجابی می‌میرد، و بستگان او را در قبر می‌گذارند و روی آن زن را با خشت و خاک می‌پوشانند تا بدنش دیده نشود. فرشتگان می‌خندند و می‌گویند: تا وقتی که جوان بود و با دیدنش هر کسی را تحریک می‌کرد و به گناه می‌انداخت(پدر و برادر و شوهرش و...از خود غیرت نشان ندادند) و او را نپوشاندند، ولی اکنون که مرده و همه از دیدنش نفرت دارند او را می‌پوشانند.
4). در یک روز بارانی حضرت علی(علیه‌السلام) با پیامبر(صلی‌ الله‌ علیه‌ وآله و سلم) در بقیع بودند که زنی سوار بر الاغ از آن‌جا عبور می‌کرد. ناگهان پای الاغ در چاله‌ای فرو رفت و زن از بالای آن به زیر افتاد. رسول خدا به سرعت روی خود را برگرداند. حاضران به رسول خدا گفتند این زن شلوار به تن دارد. حضرت سه بار فرمود: خداوند زنان شلوار پوش را رحمت کند. سپس فرمودند: ای مردم! شلوار را به عنوان پوشش برگزینید؛ چرا که از پوشاننده‌ترین لباس‌های شماست‌. و به‌وسیله‌ی آن از زنان خود به هنگام خروج آنان از منزل محافظت کنید. (البته باید توجه داشت که پیامبر، شلوار را به عنوان مکمل پوشش مطرح کردند، نه جایگزین پوشش!)
5). پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم): خدا زنانی را که خود را شبیه مرد قرارمی‏دهند ، نفرین کرده است.
6). علی (علیه السلام): بهترین لباس ؛ لباسی است که تو را از خدا به خود مشغول نسازد.
7). پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم): صیانت زن او را شادابتر و زیبایى‏اش را پایدارتر مى‏کند
8). علی (علیه السلام): بر شما باد بر پوشیدن لباس ضخیم؛ چرا که هرکس لباسش نازک باشد، دینش نازک است.
9). پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم): برای زن جایز نیست مچ پایش را برای مرد نامحرم آشکار سازد و اگر مرتکب چنین عملی شد: 1) خداوند سبحان همیشه او را لعنت می‌کند. 2) دچار خشم و غضب خداوند بزرگ می‌شود. 3) فرشتگان الهی او را لعنت می‌کنند. 4) عذاب دردناکی برای او در روز قیامت آماده شده است.
10). پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) زنان را از پوشیدن لباس‌های توجه برانگیز بر حذر می‌داشتند.
11). امام صادق(علیه السلام) به یکی ازخواهران محمدبن ابی‌عمیر فرمود : وقتی که به دیدار برادرت رفتی لباسهای رنگارنگ و تحریک‌آمیز برتن نکن. و نیز ‌فرموده اند:سزاوار نیست زن مسلمانی، لباسی بپوشد که بدنش را نمی‌پوشاند.!
طبقه بندی: احادیث،
برچسب ها:حجاب، احادیثی در مورد دختر، کانون فرهنگی هنری آیت ا... نور الهدی مود، مسجد امام جعفر صادق(ع) مود،

[ پنجشنبه 6 شهریور 1393 ] [ 10:56 ق.ظ ] [ مدیر وبلاگ (حسین محمودی) ]

[ نظرات() ]